chrome firefox IE edge safari opera android appleinc

Якщо у вашому холодильнику завжди темно, то варто вжити заходів, щоб з'ясувати причини цієї проблеми. Недостатня освітленість не тільки завдає незручності, але також може свідчити про більш серйозну несправність. І хоча перегоріла лампочка може бути очевидною проблемою, у найгіршому випадку може згоріти мотор-компресор. Якщо ви затримуєте заміну лампочки, це може призвести до ще більш серйозних проблем. У цій статті ми детально розповімо про те, чому може не горіти світло у вашому холодильнику і що потрібно зробити, щоб відновити роботу лампочки.

jorge-torres-W9lWMGdVr-A-unsplash.jpg

Особливості освітлення холодильної камери.

Характеристики освітлення внутрішньої камери холодильника можуть відрізнятися залежно від його віку, бренду та моделі. Перед початком ремонту варто переконатися, який тип лампи встановлено в камері вашого холодильника. До типів лампочок, які використовуються в холодильниках, належать:

  • Лампи з накалюванням. Цей тип лампочок характерний для старих та недорогих моделей. Лампа розжарювання є дешевою, проте має короткий термін експлуатації. Крім того, під час роботи такої лампочки у камері виділяється тепло, що створює надмірне навантаження на холодильний контур.
  • Галогенні. Ці лампочки також випромінюють тепло, проте вони мають довший термін служби та світять яскравіше за менший споживання енергії.
  • Світлодіодні (LED). Найекономніші та найбезпечніші світильники, які широко використовуються в сучасних холодильниках. Вони не нагріваються і не дуже бояться підвищеної вологості. Але замінити таке освітлення самостійно досить проблематично.
  • Люмінесцентні. Цей тип лампочок довговічний та не виділяє тепла.

Управління освітленням холодильника може бути простим за допомогою кнопки, яка знаходиться біля дверей що відкриває та закриває електричний контур лампочки. При відкритті дверей лампа вмикається, а при закритті - вимикається. У більш складних моделях управління освітленням може здійснюватися за допомогою спеціального реле або мікроконтролера. Розташовуються лампи в камері також по-різному: найбільш популярний варіант біля бічної стіни, також є розташування на верхній панелі і найвдаліше рішення це на задній стінці.

Нижче наведено найбільш поширені причини відсутності освітлення в холодильнику:

  1. Перш за все, перевірте наявність електропостачання у вашому будинку.
  2. Також переконайтеся, що мережевий шнур холодильника не пошкоджений та правильно вставлений у розетку.
  3. Перевірте розетку, до якої підключений холодильник. Якщо у вас немає тестера та ви не впевнені у своїх знаннях щодо електрики, спробуйте підключити до цієї ж розетки інший електричний прилад.
  4. Перевірте роботу холодильника. Переконайтеся, що температура у камері є нормальною, а компресор працює без перебоїв. Якщо відбуваються будь-які порушення в роботі, варто негайно звернутися до майстра, оскільки проблема може бути не з освітленням, а з охолоджувальною системою.

Якщо все перевірено згідно з попередньою інструкцією і проблема не виявлена, ймовірно, несправність знаходиться в самому освітленні холодильника. Існують кілька найбільш імовірних несправностей, серед яких можуть бути:

  • Перегоріла сама лампочка. Це може трапитися раптово - лампочка спочатку працює нормально, а потім раптово згасає.
  • Пошкоджений патрон лампи або забруднені контакти. У такому випадку лампочка може блимати, періодично вмикатись і вимикатись, а потім окремо вимикається.
  • Несправна електропроводка світильника.
  • Пошкоджений вимикач - кнопка лампи.
  • Неправильно налаштований терморегулятор, який передає сигнал до лампочки.
  • Некоректна робота герметичних контактів дверей.

Що робити, якщо не горить світло: способи усунення поломок.

Звичайно, найкраще, якщо з будь-якою несправністю звернутися до фахівця, оскільки він проведе ретельну діагностику та безпечно з гарантією усуне поломку. Але якщо у вас немає можливості звернутися до фахівця, ви можете спробувати вирішити невеликий та нескладний ремонт самостійно. У наступних розділах ми розглянемо саме такі випадки.

Заміна згорілої лампочки

  1. Ретельно вивчіть інструкцію до свого холодильника, щоб дізнатися, яка лампочка підійде для заміни. Також можна вийняти згорілу лампочку і взяти її з собою в магазин, щоб мати приклад.
  2. Купіть потрібну лампочку. Краще, якщо це буде фірмова лампочка точно такої ж модифікації, яку встановлювали у вашому холодильнику. Іноді на ринку немає відповідної моделі, тоді можна знайти аналог.
  3. Зніміть захисний ковпачок з нової лампочки. Він може триматися гвинтиком або засувкою. Обережно відкрутіть кріплення.
  4. Вимкніть холодильник від мережі.
  5. У холодильниках Samsung або Atlant зніміть плафон. Для цього потрібно відкрутити гвинтик, який його тримає. У холодильнику Indesit плафон не знімається, його можна тільки частково відсунути, попередньо відкрутивши гвинт. У дорожчих моделях зі світлодіодним освітленням для заміни лампи доведеться від'єднати ще й електронний блок, в якому вона закріплена.
  6. Відкрутіть стару лампочку і закрутіть на її місце нову.
  7. Увімкніть холодильник і перевірте, чи працює нова лампочка.

Чищення патрона

У старому холодильнику контакти патрона можуть бути сильно засмічені пилом і брудом. Через це лампа просто не вмикається в електроланцюг. У такому разі потрібно насамперед відключити холодильник від мережі, потім відкрутити стару лампу і прочистити патрон. Спробуйте знову вкрутити лампочку. Якщо вона світить - проблему вирішено, якщо ж у камері далі темно, доведеться все-таки замінити лампу.

Профілактика поломок

Щоб уникнути проблем з освітленням холодильника в майбутньому, слід дотримуватися деяких простих рекомендацій:

  1. Слідкуйте за вологістю в камері, щоб уникнути псування контактів і проводки від крапель конденсату.
  2. Не допускайте нестабільної напруги в мережі, оскільки це може призвести до знищення не тільки освітлення, а й важливих вузлів агрегату. Якщо необхідно, використовуйте стабілізатор.
  3. При купівлі нового холодильника віддайте перевагу моделі зі світлодіодним підсвічуванням, яке більш довговічне та витриваліше.
  4. Якщо лампочки горять регулярно і частіше, ніж передбачено інструкцією, перевірте, чи вимикається світло в камері, коли ви її закриваєте. Можливо, воно горить постійно, і лампочки швидше зношуються. Якщо це так, доведеться розібратися з кнопкою, яка вмикає і вимикає світло, оскільки вона може бути зламаною, западати або не віджиматися через деформацію внутрішньої обшивки холодильної камери.

Таким чином, те, що в холодильнику не горить світло, у більшості випадків є нескладною поломкою. Позбутися її можна легко і недорого. Але якщо ви не впевнені, що зможете правильно зняти і встановити плафон, що знайдете відповідну лампочку і що її заміна взагалі допоможе, звертайтеся до фахівців. Майстер компанії "Морозок" приїде в будь-який куточок міста і швидко, просто вдома усуне будь-яку несправність. Уже через кілька годин після дзвінка ви зможете користуватися своїм холодильником із задоволенням і без дискомфорту.