chrome firefox IE edge safari opera android appleinc

Холодильник – річ, без якої ми не уявляємо свого життя в нашому сьогоденні, коли так важливо харчуватися смачними та якісними продуктами, які не будуть псуватися вже наступного дня. Цей геніальний пристрій суттєво полегшує нам життя, адже таким чином їжа буде залишатися свіжою протягом кількох днів і це не зобов’язуватиме людину готувати щодня й витрачати купу часу чи грошей на купівлю нових продуктів. Холодильник у нашій сучасності – це модерний пристрій, наповнений багатьма різноманітними функціями, при чому, що новішим буде рефрижератор, тим більше доступних опцій він матиме, таких, як система No Frost, вентиляційна система циркуляції повітря, електронна система управління, регуляція температурних режимів окремо для холодильної та морозильної камер. Але яким був перший холодильник та які функції він мав? Сьогодні розглянемо тему створення першого холодильного пристрою та принципи його роботи, а також покажемо еволюцію цього напрочуд старовинного апарату.

Як зберігали продукти у давнину?

Ще кілька тисяч років тому люди розуміли, що потрібно якось зберігати продукти свіжими довше, адже здобувати їжу самотужки було важко. Тому почали вигадувати різні цілком логічні способи, наприклад, виготовлення льоду з річкової води. Так, використовували глибокі миски і пересипали продукти льодом. Також стародавні люди викопували заглибини у землі й зберігали свої продукти там, бо там було найбільш прохолодне місце, якщо надворі панувала спека. У Давній Греції та Римі зберігали їжу в ямах зі снігом і прикривали травою чи листям, щоб сонячні промені не так швидко розтоплювали кристалізовану воду.

Згодом почали будувати кулеподібні спеціальні споруди, які наповнювали брилами льоду, і там зберігали їжу. Але це потребувало кропіткої праці, щоб заготувати велику кількість снігу й льоду та доставити його із гір.

Середньовіччя й перші холодильні пристрої

Із початком забудови міст і сіл у людей з’являлися окремі приміщення, де лежало продовольство. Зазвичай це був льох, підвал, погреб чи навіть глибока яма.

Перший штучний охолоджувальний пристрій був винайдений у 1748 році шотландцем Вільямом Калленом. Апарат працював від насоса, який створював вакуум, при цьому діетиловий ефір живився повітрям кімнатної температури і закипав, охолоджуючи контейнер. Таким чином науковець показав, як можна виготовляти лід. Але цей процес займав багато часу й мороки, тому не став загальновживаним. Через пів століття виробник вершкового масла Томас Мор сконструював саморобний холодильник зі сталі та дерева, простір був заповнений льодом і таким чином масло зберігало свою форму й свіжість.

Наприкінці століття, у 1879 році, у Німеччині був створений холодильник із компресором, який виготовляв лід. Цей апарат став поширюватися у фабричному використанні, де існувала проблема псування продуктів. Згодом з’явився перший холодильник, призначений для домашнього вжитку, який вже живився від електромережі і поступово вдосконалювався.

Оновлення функцій холодильника у ХХ столітті

  • 1918 рік: випуск холодильників з можливістю регулювання температурних режимів;
  • 1926 рік: поширення виробництва холодильників у всій Європі; у Данії інженер Крістіан Стінструпа створив холодильний пристрій, який довго служив і не видавав голосних звуків під час роботи;
  • 1927 рік: поширення моделі «Монітор-топ» за конструкцією Стінструпа;
  • 1930 рік: початок використання фреону в конструкції холодильника;
  • 1930 рік: поява холодильника із морозильною камерою; започаткування виробництва холодильників в Україні у Харкові;
  • 1957 рік: винайдення функції No Frost;
  • 1973 рік: початок виробництва багатокамерних холодильників із новими функціями;
  • 80-і роки: поява моделей із електронною системою управління;
  • 90-і роки: з’являються холодильники з функцією перевішування дверей;
  • 1992 рік: розподіл холодильників на типи за класами енергоефективністю.

Сучасні холодильники

Сьогодні холодильні апарати є більш безпечнішими, ніж ті, що були поширені, наприклад, у 19 столітті. Безліч корисних функцій наявні в пристроях і допомагають полегшити життя людині. Серед інноваційних функцій ми знаємо такі: можливість віддаленого управління пристроєм за допомогою телефону, власна система діагностики пристрою, сенсорна система керування, регулювання вологості та ін.

«МорозОк» – компанія, що зберігає нерви своїм клієнтам! По-перше, ми надаємо якісні послуги ремонту холодильників за найкращими цінами у Києві. Ви можете не хвилюватися про свій пристрій, адже про нього подбають наші майстри. По-друге, ми проводимо скупку застарілої холодильної й морозильної техніки і даємо їй друге життя. По-третє, на сайті компанії Ви можете знайти безліч вигідних пропозицій купівлі б/у холодильників з різним діапазоном цін на будь-який гаманець та уподобання. Звертайтеся до нас із будь-якими запитаннями, ми чекаємо Вашого дзвінка!