chrome firefox IE edge safari opera android appleinc

Ваш холодильник коли-небудь бив вас струмом? Відчуття поколювання виникає при найменшому дотику до металевого корпусу. Це свідчить про те, що всередині нього є невеликий заряд. Не варто залишати цю проблему без уваги, оскільки така "активність" техніки вказує на проблему з внутрішніми деталями холодильника або пошкодження ізоляції мережевого кабелю.

images.png

Чому холодильник б'ється струмом

Причиною проблеми може бути двигун компресора холодильника, а також струм, що подається на корпус. Неприємні відчуття виникають під час торкання корпусу, особливо в таких випадках:

1.Ви поклали вологі руки на поверхню холодильника.

2.Однією рукою ви торкнулися холодильника, а іншою - радіатора.

Якщо підлога зацементована і не має ізоляції, існує підвищена небезпека ураження електричним струмом. Відключіть холодильник від мережі, як тільки помітите пошкодження корпусу.

Основні причини несправності такі:

  • Відсутність заземлення. У старих радянських будинках часто не було заземлення на розетках.

  • Поломка холодильного обладнання. Несправність вузлів і деталей.

Щоб усунути проблему, необхідно визначити джерело несправності. Ви можете негайно викликати фахівця, і він негайно вирішить це питання. Ви також самостійно можете перевірити наявність заземлення. Дотримуйтесь рекомендацій перед проведенням діагностики:

1.Обов'язково відключіть холодильник від мережі, щоб уникнути удару струмом.

2.Огляньте мережевий кабель. Якщо ізоляція дроту порушена, не варто робити ремонт. Краще повністю замінити кабель.

3.Якщо ви розбираєтеся в холодильній техніці, можна зачистити контакти на компресорі.

Необхідно послідовно перевірити всі вузли і деталі холодильника на справність.

Що робити, щоб відновити працездатність вашого холодильного обладнання

Будь-який електричний прилад, який вмикається в розетку, повинен бути заземлений для безпеки. Проте в реальності це не завжди так.

• Проведіть візуальний огляд. Заземлення відсутнє, якщо розетка старої конструкції з прямою панеллю та відкритими отворами.

• Ви можете оглянути кабелі, знявши зовнішню панель. У той час як стандартні прилади мають лише два дроти, заземлені пристрої мають три дроти.

images.jpg

Ви можете перевірити більш точно і надійно за допомогою мультиметра. З допомогою цього приладу можна виміряти напругу. Сучасні розетки з заземлюючим контактом можна перевірити таким чином. Кроки, які потрібно зробити

  1. Прикладіть один щуп мультиметра до цього контакту.
  2. Інший щуп слід вставити в перший отвір розетки, потім у другий. Вимірювання повинні бути 220 - 0 В. Заземлення порушене і не функціонує, якщо на екрані нічого не видно або показники стрибають.

images (1).jpg

Якщо результати будуть позитивними, переведіть мультиметр у режим вимірювання опору. Для подальшого тестування буде важливо згадати, в якому з отворів мультиметр показував 0 В:

  • Один щуп мультиметра прикладіть до контакту заземлення, інший до фази 0 В.
  • Нормальним вважається опір від 4 до 10 Ом.

Якщо розетка не пройшла перевірки, можливо, причина у відсутності заземлення між розеткою і вилкою. Придбайте спеціальну розетку, щоб забезпечити заземлення у вашому будинку або квартирі.

images (2).jpg

Далі до неї потрібно підключити трьохжильний провід. Навіщо це потрібно:

  1. Щоб запобігти ураженню електричним струмом при поводженні з корпусом холодильника;

  2. Гарантувати надійну роботу;

  3. Зменшити перешкоди, які можуть призвести до короткого замикання в електромережі.

У будь-якому випадку, якщо техніка б'є струмом, слід викликати фахівця для діагностики та виключення несправності. Інакше така несправність може призвести до пожежі.